اظهار فضله!
ساعت ٧:٠٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۳ آذر ۱۳۸٤  

سلام......

قسمتی از افاضات اخير يکی از برادران بسيار درخشان را نقل فول می کنم تا دوستانی که کينه قلبشان را تسخير کرده و عقلشان را به مرخصی سالانه فرستاده حالش رو ببرند!!

<< برخلاف چيزي که احمدي‌نژاد نشان مي‌دهد، او به هيچ وجه نشانه‌ي بازگشت به دوران خميني نيست.

يک تفاوت سمبوليک اساسي بين دوران خميني و دوران مصباح/احمدي‌نژاد وجود دارد که خيلي چيزها را توضيح مي‌دهد: هرچقدر در ايدئولوژي خميني در دهه‌ي اول انقلاب، مفهوم سمبوليک امام‌حسين و عاشورا اهميت مرکزي داشت، در ايدئولوژي مصباح/احمدي‌نژاد امام زمان و مفهوم انتظار و فرج است که مفهوم مرکزي دارد.

حالا تفاوت اين دو چيست؟ اولي يعني عاشورا يک اتفاق واقعي است که در تاريخ رخ داده است و اگر اغراق‌هاي ساخته‌ي شيعه را از آن کنار بگذاريم همه بر سر وقوع آن موافقند. عاشورا يک شورش سياسي بر ضد حکومت وقت و نابرابري حاکم بر آن بود. ولي دومي، يعني فرج امام زمان تنها يک وعده‌ي بي‌تضمين است که اصولا بسياري از علماي حتي شيعه بر سر اصل آن اختلاف دارند. چيزي که حقيقتش تنها به چند روايت شل و ول آويزان است و قرار است روزي در آينده اتفاق بيفتد. روزي که تا حالا هزارو اندي سال عقب افتاده است و ممکن هم هست که هرگز نيايد.

تفاوت دوران مصباح و خميني خلاصه مي‌شود در تقاوت بين اين دو نماد مرکزي‌شان. بين امام حسين و امام زمان. بين قهرماني و محافظه‌کاري، بين شورش و غيبت. و در نهايت بين واقعيت و خيال  >>

لذت کافی برديد؟ محظوظ شديد؟ امام زمان شما يک موجود خيالی است! اين رو من نمی گويم که يک جوجه هستم. پدر تمام وبلاگها و کسی که اينترنت در ايران وامدار اوست فرموده اند.

شايد بعضی از ما ها فروع دين را به ترتيب جلو می رويم و هنوز به آخری هاش نرسيده ايم. شايد البته!

شب بخير!