اظهار فضله!

سلام......

قسمتی از افاضات اخير يکی از برادران بسيار درخشان را نقل فول می کنم تا دوستانی که کينه قلبشان را تسخير کرده و عقلشان را به مرخصی سالانه فرستاده حالش رو ببرند!!

<< برخلاف چيزي که احمدي‌نژاد نشان مي‌دهد، او به هيچ وجه نشانه‌ي بازگشت به دوران خميني نيست.

يک تفاوت سمبوليک اساسي بين دوران خميني و دوران مصباح/احمدي‌نژاد وجود دارد که خيلي چيزها را توضيح مي‌دهد: هرچقدر در ايدئولوژي خميني در دهه‌ي اول انقلاب، مفهوم سمبوليک امام‌حسين و عاشورا اهميت مرکزي داشت، در ايدئولوژي مصباح/احمدي‌نژاد امام زمان و مفهوم انتظار و فرج است که مفهوم مرکزي دارد.

حالا تفاوت اين دو چيست؟ اولي يعني عاشورا يک اتفاق واقعي است که در تاريخ رخ داده است و اگر اغراق‌هاي ساخته‌ي شيعه را از آن کنار بگذاريم همه بر سر وقوع آن موافقند. عاشورا يک شورش سياسي بر ضد حکومت وقت و نابرابري حاکم بر آن بود. ولي دومي، يعني فرج امام زمان تنها يک وعده‌ي بي‌تضمين است که اصولا بسياري از علماي حتي شيعه بر سر اصل آن اختلاف دارند. چيزي که حقيقتش تنها به چند روايت شل و ول آويزان است و قرار است روزي در آينده اتفاق بيفتد. روزي که تا حالا هزارو اندي سال عقب افتاده است و ممکن هم هست که هرگز نيايد.

تفاوت دوران مصباح و خميني خلاصه مي‌شود در تقاوت بين اين دو نماد مرکزي‌شان. بين امام حسين و امام زمان. بين قهرماني و محافظه‌کاري، بين شورش و غيبت. و در نهايت بين واقعيت و خيال  >>

لذت کافی برديد؟ محظوظ شديد؟ امام زمان شما يک موجود خيالی است! اين رو من نمی گويم که يک جوجه هستم. پدر تمام وبلاگها و کسی که اينترنت در ايران وامدار اوست فرموده اند.

شايد بعضی از ما ها فروع دين را به ترتيب جلو می رويم و هنوز به آخری هاش نرسيده ايم. شايد البته!

شب بخير!

/ 12 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پریا

اين وسط من چه کاره ام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ مواظب حرف زدنت باش سلمان! وگرنه هرچی ديدی از چشم خودت ديدی!!!!!! الحق که خلايق را هر چه لايق

پریا

اگه دقتت به همه چيز همينقدره احسنت به شما و تفکراتت!! من با ابراهيم نبوی ايميل می زدم و با هاشون بحثی راجع به موضاعاتی داشتم و نظرات و تفکرات زيباشون رو ديدم .. من با شما؟!!! چی کار دارم!!

پریا

نظرم رو راجع به قسمت آخر گفته بودم و با بينام بودم. ضمنا مخالفت مودبانه شما رو ماهها است داريم ميبينيم .

omid

سلام دوست عزيز درموردچيزهای خوبی صحبت ميکنی. بهت تبريک ميگم.اميدوارم هميشه موفق باشی.

naashenaas

http://www.lanternblog.com/archives/002776.php

آسمانی ها

سلام... هر آنچه که بايد گفته ميشد گفته شده... اينم از محصولات دنيای جديده که هر فردی خودش رو صاحب نظر ميدونه . بعضی فکر می کنند اگه حرف نزنند میگن : آخه طفلکی لال !!! در مورد دکتر احمدی نژااد هم بگذاریم همه حرفهاشون رو بزنند این تاریخه که مشخص میکننه ...

منتظر

راستش خيلی ناراحت شدم وقتی پيامهای چند مطلب اخیرتون رو خوندم. همچنين از توهينی که به سيد ابراهيم نبوی کردين تعجب کردم. به نظر من بحثها و صحبتهای ايشون (حالا بماند که بر پايه يه سری واقعيتها بيان ميشه) در برابر يه سری کارهايی که اين نظام تو اين چند ساله کرده هيچی حساب نميشه. کوی دانشگاه، قتلهای زنجيره اي، رد صلاحيتهای گسترده مجلس هفتم و حتی همين مسئله به ظاهر ناچيز قتل زهرا کاظمی و ........... به نظر من روند معاند شدن آقای ابراهيم نبوی بسيار درست و طبيعيه! کسانی که همش دنبال ديدن هاله نورانی و چسبوندن خودشون به مقدسات و سوء استفاده ناجوانمردانه از اونا هستن کاری کردن که اسلام واقعی زير لجن مدفون بشه ...... فکر نکنين اين جريان تازه به وجود اومده و حالا بايد دو سال صبر کنيم تا همه چيز مشخص بشه........ حرف برای زدن زياده و فرصت کم! اميدوارم سرتون رو درد نياورده باشم دوست عزیز! خدانگهدار!

منتظر

سلام. ممنونم از اين که اينقدر به فکر من هستين و دوست ندارين من حرفهای ناصحيح بزنم. اين حرفها و تفکرات يک شبه به دست نيومده که من بتونم به راحتی اونا رو فراموش کنم و بهشون پشت پا بزنم. الان هم خوشحالم از اين که اينطور فکر ميکنم و هرچند خيلی ناقص و ناچيز ولی در هر حال در اين راه دينداری قدم ميزنم. ميدونم! اختلافات بسيار عميق و جديه ولی هميشه گفتم که اين باعث نميشه به همديگه توهين کنيم و يه سری اصول اساسی اخلاقیمون رو زير پا بزاريم.

پریا

سلام ... خيلی جالبه که همه گير مخالفان رئيس جمهور هاله نوره .. شايعه ای که صحتش مثل خيلی از خرافات ديگه است مثل جدا کردن زن و مرد که همه در دوران انتخابات ازش ميگفتند .. آسانسورها و خيابانها!!! حرفهای تيزهوشانه رئيس جمهور به چشم نمياد . حرفهايی که دنيا رو تکون ميده و همه رو ترسونده . کاش واقع نگر باشيم حرفهای طرفین رو ببینیم نه خرافاتی ! من حز توهين از نبوی چيزی نبيبينم .. شايدم طنز معنای جديدی يافته و شايدم تازگيها مردم ما حرفهای زشا بيشتر ميخندد؟!

بانام

تو سطر اول بنويس .....نقل بول....!!