ماه رمضان

سلام.
ماه رمضان امسال هم فرا رسید. خدا توفیق درک یک رمضان دیگه رو هم به ما داد ( البته اگه تا چند ساعت دیگه زنده باشم!!)

هیچ دقت کردید اکثر ماها توی ماه رمضون بیشتر از ماههای دیگه پرخوری می کنیم؟

موقع افطار که هیچ! کاملا به خودمون حق می دیم که توبره رو پر کنیم! به خودمون می گیم هر چی باشه روزه بودیم و از دیشب چیزی نخورده ایم وبدنمون ضعیف میشه و....

موقع سحر هم که از ترس اینکه فردا خیلی کار داریم و نکنه تشنه مون بشه و نکنه گشنه مون بشه و نکنه ضعف کنیم  و نتونیم طاقت بیاریم وخلاصه با این توجیهات ظرفیت رو که تکمیل می کنیم هیچی، چند لقمه هم روی بوفه سوار می کنیم و تازه گاهی وقتا برای بقیه خوراکی ها هم وسط راهرو چهارپایه می زنیم!

آقا جان ما که بخیل نیستیم. ولی از قدیم بزرگان ما بین پری شکم و دریافت معنوی نسبت معکوسی را برقرار می دونستند که هر چی این بره بالا اون میاد پایین و بالعکس!!
 

سعدی هم در تایید همین حرفهای ما بوده که چند سال پیش! سروده:

اندرون از طعام خالی دار                 تا در آن نور معرفت بینی

تهی از حکمتی به علت آن             که پری از طعام تا بینی

ولی به هر حال چه با شکم پر چه با شکم خالی در این ماه عزیز تا میتونید برای همه دعا کنید که دعا در این ماه تعرفه مخصوص داره.

باز هوای سحرم آرزوست              خلوت و مژگان ترم آرزوست

خلاصه التماس دعا

/ 4 نظر / 20 بازدید
پریا

حالا اینا به کنار سفره های اشرافی افطاری ها رو بگو ....

سلمان

سلام. عبادات قبول . عكسها درستند، شايد مرورگرتون ايراد داره يا سرعتتون كمه! چون با اينرتنت داغون اينجا، عكسها رو ميشه ديد :)

مسیحا

همینو بگو ! چند جا تو چند وبلاگ و متن خوندم که طرف خیلی شاعرانه و خیلی جدی داره میگه فرا رسیدن ماه زولبیا و بامیه [تعجب] ئه! .. عکسهایی که برای ماه رمضان میگیرن اغلب یه قرآنه کنارشم چای و بازم زولبیا و بامیه و یه کاسه آش ! کلا تصور مردم از ماه رمضان همین شده : پرخوری و سریال دیدن + آقای فرزاد جمشیدی [ناراحت]